Ravnatelj Doma zdravlja o medicinskim laboratorijima u Dubrovniku

Ravnatelj Doma zdravlja Branko Bazdan: ‘U gradu imaju dva privatna laboratorija s kojima radimo, pa trećeg ne možemo ni otvoriti. Uz njih bolnica i Zavod za javno zdravstvo imaju svoje mikrobiološke laboratorije‘

Kako rade medicinski laboratoriji u Dubrovniku u kojima se uzimaju i obrađuju uzorci u ambulantama Doma zdravlja i u dubrovačkoj bolnici? Uz obradu testova na COVID, i polupuštanja epidemioloških mjera zbog koronavirusa više je građana konačno stavilo na prvo mjesto zdravlje i zdravstvene nalaze zbog čega laboratoriji imaju više posla. Muči li i naše laboratorije nedostatak stručnog kadra laboratorijskih tehničara?

Ravnatelj dubrovačkog doma zdravlja Branko Bazdan nema tih problema. Dubrovački dom zdravlja naime, nema vlastiti laboratorij nego ugovorenu suradnju s Laboratorijem Maldini i Poliklinikom Glavić, koji obavljaju taj posao za pacijente dubrovačkog Doma zdravlja.  - U mreži područje Dubrovnika ima dva laboratorija, pa trećeg ne možemo ni otvoriti. Bolnica k tome ima svoj mikrobiološki laboratorij, a također i Zavod za javno zdravstvo – kaže ravnatelj DZ Branko Bazdan. I laboranata ima dovoljno.

Članak u cijelosti možete pročitati na portalu Dubrovačkog vjesnika.

Izvor:Dubrovački vjesnik

Foto: Vojko Basic/Cropix